Barion Pixel

Cseke Bernadett vagyok, mentálhigiénés segítő szakember.

Testfókuszú, gyakorlatias módszerekkel segítek a hozzád hasonló, odaadó nőknek, hogy végre a saját boldogságuknak is helyet találjanak az életükben.

Azért dolgozom, hogy végre ne csak mellékszereplője vagy elszenvedője legyél a saját életednek.

Mentálhigiénés szakemberként és a Magyar Szomato-pszichoterápiás Egyesület Integrative Core Dynamics képzése alatt lévő testorientált terapeutaként elég pontos képem van róla, mennyire hajlamosak vagyunk az életünket a másoknak való megfelelés köré építeni.

Természetes, hogy szeretnéd, hogy a szüleid büszkék legyenek rád. Hasznos munkaerő akarsz lenni, boldog és sikeres gyerekeket nevelni, és engedni, hogy a párod kiteljesedjen melletted. 

Épp csak a nagy igyekezetben önmagadról megfeledkezel. Ismerős?

Nos, engem is ezek a dolgok vezérelnek. De megtanultam, hogy csak akkor tudok jól gondoskodni a szeretteimről, ha én is jól vagyok.

Messziről indultam, hiszen gyerekkoromban – sok kliensemhez hasonlóan – engem sem értő figyelem vett körül. Az elfojtott, kimondatlanul maradt érzéseim testi tünetekben mutatkoztak meg – éveken át rejtélyes hasfájással küzdöttem.

Fiatal felnőttként aztán megtapasztaltam a testtel való munka felszabadító erejét. Masszőr lettem, közben pedig önismereti munkába kezdtem. Rájöttem, hogy sokkal könnyebben küzdök meg a mindennapi kihívásokkal, ha a hagyományos segítő beszélgetéseket a testérzetekre építő, jelenlétet erősítő technikákkal is kiegészítem.

Éreztem, hogy végre megtaláltam a hivatásomat. Mentálhigiénés segítő diplomát szereztem, azóta pedig igyekszem minél több testorientált módszerrel bővíteni az eszköztáramat, hogy a modern nők számára könnyebbé tegyem az önmagukhoz és a valódi vágyaikhoz való kapcsolódást.

Légzőgyakorlatok. Mentálhigiéné. Rogersi szemlélet. Integrál szemlélet. Integratív test-orientált terápia. Relaxáció. Meditáció. Szomatikus gyakorlatok.

Olyan módszereket alkalmazok, amik eszközt adnak a kezedbe az érzelmeid szabályozásához.

Gondolj csak bele: ha megijedsz, az izmaid megfeszülnek, a pupilláid kitágulnak, a légzésed pedig felgyorsul. Az érzelmeid, gondolataid és a testi reakcióid tehát szoros kapcsolatban vannak!

A tudomány már bebizonyította, hogy a testi tapasztalataidra alapozva sokkal könnyebben alakíthatsz ki olyan szokásokat, amik segítenek megőrizni önmagad, a nehéz érzéseid elfojtása nélkül.

Tudom, hogy olyan megoldást keresel, amitől gyorsabban áll helyre a világod rendje.

Évtizedekig csücsülni terápiás üléseken elképesztően hasznos és pótolhatatlan dolog, de nem mindenkinek van rá szüksége. 

Egészséges pszichével rendelkező emberként is lehetnek nehézségeid, küzdelmes időszakaid. Ilyenkor olyan módszerekhez érdemes nyúlnod, amik segítenek:

  • megérteni a saját érzéseidet, reakcióidat,
  • és ahhoz is hozzájárulnak, hogy minél könnyebben visszakapd az egyensúlyodat.

Éppen ezt kaphatod a testorientált eszközökkel kiegészített segítő módszeremtől!

Most nagyon „könnyűnek” érzem magam, egyelőre sokkal nyugodtabb és stresszmentesebb vagyok, akkor is, ha valami megrángat (mert az sajnos mindig van). Számomra az egész folyamat abszolút felszabadító és lazító hatású volt. Segített életemnek sok kritikus pontját kicsit más szemszögből megvizsgálni és sok elnyomott haragot kiadni, kiszellőztetni a fejemből.”

K.B

1. Az első találkozás

Eljössz egy kedvezményes árú, 60 perces online beszélgetésre, ahol megismerkedünk egymással, és eldöntheted, hogy tetszik-e a módszerem.

2. Céljaid meghatározása

Lefektetjük a céljaidat és közösen megegyezünk az üléseink gyakoriságában és időpontjában.

3. Elköteleződünk

Leszerződünk, te pedig kiválaszthatod a neked megfelelő, alkalmankénti, 3 vagy 6 havi elköteleződési modellt.

4. Megdolgozzuk az érzéseidet

Az üléseken értő figyelemmel és megértéssel veszlek körül és különböző módszerekkel és technikákkal segítelek, hogy a saját erőforrásaidat mozgásba hozva átlendülj az elakadásaidon.

5. Hová jutottunk?

A folyamat végén megnézzük, meddig jutottál, sikerült-e elérned a kitűzött céljaidat. Ha szükséges, megbeszéljük a következő állomásokat és az odáig vezető út feltételeit.

6. Lezárjuk a folyamatot

Ha már magabiztosan kezeled a nehézségeidet és úgy érzed, hozzáférsz az érzelmeidhez, akkor lezárjuk a segítő folyamatot. Az új, önszabályozó-eszköztáraddal már fennakadás nélkül lendülsz át az életed viharain.

Megmutatom, hogy tanult meg kliensem, C. újra kapcsolódni az érzéseihez, és szeretni önmagát:

„Talán a legnagyobb változás magamban az, hogy érzem az érzéseim. Merem őket érezni. A dühömet is pédául. Paradox módon felszabadító érzés, bár néha azért még bekapcsol a “nem szabadott volna így reagálnom” gondolat, de egyre ritkábban és egyre gyorsabban megyek át rajta. Merek beszélni arról, hogy mi van bennem.”

Neked is jól jönne a segítség a lelki egyensúlyod megőrzéséhez?

Jelentkezz az első, ismerkedő online beszélgetésünkre 50% kedvezménnyel!